2022 Iveco Daily 70-180 Chassi Cab Fordonstransport

Professionell säljare
CarlaAB
Stockholms kommun

Daily 70-180 Chassi Cab – Importerad från Tyskland till Sverige 2022

Detta fordon har specialanpassats med skåp och dragkrok, särskilt utformat för fordonstransport. Det erbjuder en enkel och säker lösning för transport av din entusiast- eller tävlingsbil!

Reservationspriset är inklusive moms, och momsen är avdragsgill för berättigade köpare.

  1. Mått & vikt
  2. Längd: 8655 mm
  3. Bredd: 2420 mm
  4. Höjd: 3050 mm
  5. Tjänstevikt: 4980 kg
  6. Totalvikt: 7490 kg
  7. Bruttovikt (max): 10700 kg

Lastbilen beskrivs vara i gott skick. Mindre skador finns på folieringen, men karossen är fri från större bucklor och repor. Helt rostfri och utan skador på fälgarna. Det finns några mindre skador i interiören (se bilder), men allt i kupén fungerar felfritt. Motor, växellåda och drivlina är också i mycket bra skick, liksom bromsarna.

Senast servad 2023-10-04 hos Kihlströms T & L Norr. Serviceprotokoll finns och inkluderar följande:

Service #1: 2023-02-02

Service #2: 2023-03-17

Service #3: 2023-10-04

Senast besiktigad 2024-10-03.

En modern, säker och smidig fordonstransport för dig som har behovet för detta!

Exteriör (36 bilder)

Interiör (8 bilder)

Mekanik (6 bilder)