2000 GMC Savana G1500 Conversion Van
Denna 2000 GMC Savana G1500 Conversion Van är en unik och välvårdad modell som ursprungligen importerades från USA till Sverige när den var knappt ett år gammal. Det är en exklusiv Explorer-variant, känd för sin lyxiga inredning och påkostade utrustning, vilket gör den idealisk för bekväma och långa resor. Bilen är fullt utrustad med bland annat bekväma kaptenstolar, justerbara belysningsalternativ och underhållningssystem, vilket ger både förare och passagerare en förstklassig upplevelse. Med en rymlig och genomtänkt interiör, kombinerad med en robust och pålitlig konstruktion, är denna van perfekt för den som värdesätter komfort och stil på vägarna.
Explorermodell – fullutrustad.
Karossen beskrivs av säljaren vara i toppskick, med undantag för en liten reva på bakre stötfångaren och en på förarsidans tröskel. Det finns inga allvarliga bucklor eller repor, och ingen rost enligt säljaren. Lacken är i fantastiskt skick. Glasrutorna runt om bilen beskrivs vara i mycket gott skick, och krom, lister och lyktglas är i mycket bra skick. Fälgarna är fria från skador och nyligen har nya däck monterats för 10 000 kr.
Interiören är i mycket fint skick utan några skador, med ett innertak i perfekt skick. All elektronik i bilen fungerar felfritt. Motorn är i fint skick, liksom växellådan och drivlinan. Bromsarna fungerar utan anmärkning.
Komplett uppsättning av reparationshandböcker (4 st)
Samtliga handböcker medföljer. Mycket kvitton på utförda servicearbeten finns tillgängliga.
Senast utförda service: För cirka ett år sedan, inkluderande byte av olja, filter, remmar m.m.
Senast utförda besiktning: 2023-06-12.
En mycket fin GMC Savana G1500 med lågt miltal och allt du kan tänka dig av utrustning. Denna bil är i toppskick både mekaniskt och estetiskt, och erbjuder en fantastisk körupplevelse. Med sin rymliga inredning och moderna funktioner, är den perfekt för både långa resor och daglig användning. Utrustad med en kraftfull motor, bekväma säten, samt ett avancerat ljudsystem, ger denna Savana en högklassig komfort och körglädje. Bilen har dessutom många smarta funktioner som gör körningen både säker och smidig, och den har fått noggrant underhåll under hela sin livstid. Om du letar efter en pålitlig och välutrustad bil med lågt miltal är denna GMC Savana G1500 ett utmärkt val!